LAJMI I FUNDIT

VIDEO/ Veprim i nxituar, portieri i Man. City-t kujdeset t’ia ‘nxijë jetën’ Pep Guardiolës

19:41 - 20.09.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Manchester City fitoi 3-1 kundër Crvena Zvezdës në shtëpi, në ndeshjen e parë në grupet e Champions League për sezonin e ri. Ishin miqtë që kaluan në avantazh të parët, ndërsa në pjesën e dytë djemtë e Pep Guardiolës nuk vonuan të bënin autokritikë.

Në minutën e 50-të, kur ndeshja ishte me rezultatin e barabartë 1-1, portieri i City-t, Ederson u kujdes që të bënte me “zemër” trajnerin e tij. Gardiani doli nga zona, duke bërë një driblim të kundërshtarit që për pak mund të ishte fatal.

Kaq ka mjaftuar që Pep Guardiola të vendoste duart në kokë, ndërsa pas ndeshjes nuk mund të ketë munguar një kritikë për brazilianin.